Kryptowaluty lepsze niż papiery wartościowe

6 września 2021. Wolumen obrotu kryptowalutami wynosi w Ukrainie 1 miliard UAH dziennie. Tę informację podała agencja Interfax-Ukraina, powołując się na doradcę ministra transformacji cyfrowej Maxima Demjanjuka. 

Demjanjuk podkreślił, że nie są to oficjalne dane, ponieważ rynek aktywów wirtualnych w Ukrainie nie jest jeszcze regulowany. Dodał, że obroty na rynku kryptowalut przekraczają inwestycje w ukraińskie papiery wartościowe- z wyjątkiem krajowych obligacji rządowych- aż 50 razy.

Niedawno pisaliśmy o raporcie Chainalysis, według którego w 2020 r. pod względem zysków uzyskanych z bitkoinów Ukraina była  na dziewiątym miejscu w świecie, razem z Koreą Południową i Holandią. Ukraińscy inwestorzy wygenerowanym zysk w wysokości 400 mln USD.

2 grudnia 2020 r. Rada Najwyższa Ukrainy przyjęła w pierwszym czytaniu projekt ustawy nr 3637 o aktywach wirtualnych. 29 kwietnia 2021 r. Komisja ds. Transformacji Cyfrowej zaleciła Radzie Najwyższej poparcie tego projektu ustawy w drugim czytaniu. Prace nad projektem są finalizowane. 

(Red.)

Facebook
Twitter
LinkedIn