Ukraiński świat kryptowalut

19 lipca 2021. Ukraina okazała się liderem pod względem aktywności handlowej na rynku kryptowalut w Europie, wyprzedzając Rosję.

Agencja analityczna Chainalysis opublikowała raport o zyskach uzyskanych ze sprzedaży bitcoinów w 2020 roku. Ukraina jest na dziewiątym miejscu, razem z Koreą Południową i Holandią, z łącznym zyskiem w wysokości 400 mln USD, wygenerowany przez inwestorów bitcoinowych w zeszłym roku.

Okazuje się też, że Ukraina jest absolutnym liderem pod względem wzrostu wolumenu transakcji kryptowalutowych w ostatnim kwartale – plus 109 proc. W ostatnim półroczu tempo wzrostu wyniosło 153 proc.

Wśród wiodących krajów pod względem całkowitego wolumenu transakcji bitcoinowych ujemną dynamikę wzrostu wykazały Singapur (spadek o 22 proc.), Kajmany (spadek o 13 proc.), Brytyjskie Wyspy Dziewicze (spadek o 13 proc.) i Szwajcaria (spadek o 55 proc.). Natomiast w Izraelu, który zajął piąte miejsce w rankingu, wolumen transakcji wzrósł o 24 proc.

Ukraina wyprzedziła Rosję pod względem wolumenu obrotu kryptowalutami, stając się liderem pod względem wzrostu aktywności handlowej na obszarze WNP i w Europie. Ukraiński użytkownik wydaje średnio 3194 USD na zakup kryptowaluty, podczas gdy w Rosji to 1330 USD.

Według Huobi Global liczba aktywnych użytkowników z Ukrainy jest o połowę mniejsza niż z Rosji. Biorąc pod uwagę większą liczbę osób mieszkających w Federacji Rosyjskiej, wyraźnie widać, że Ukraińcy są bardziej zaangażowana w świat kryptowalut. Porównując populację i liczbę użytkowników wynika, że Ukraina jest numerem jeden  w Europie, ustępując tylko rozwiniętej kryptowalutowo Holandii, gdzie mieszka 17 milionów ludzi.

OT

Facebook
Twitter
LinkedIn