Wzmożony ruch na przejściach granicznych

23 grudnia 2020. Jak co roku w grudniu , na wszystkich przejściach granicznych, wzmożony jest ruch towarowy – informuje Straż Graniczna. Obecnie średni czas oczekiwania na rozpoczęcie odprawy na granicy polsko-ukraińskiej wynosi ponad 11 godz.

Wynika to m.in. z rozliczania i finalizowania przez firmy rocznych kontraktów związanych z dostawami towarów. Z końcem roku z reguły wygasają też zezwolenia dla firm na dokonywanie międzynarodowych transportów. Sytuacja ta powoduje spiętrzenie ruchu towarowego na wszystkich przejściach granicznych. Liczba odprawianych pojazdów ciężarowych jest w tym okresie zdecydowanie większa niż w innych okresach roku.

Straż Graniczna zachęca kierowców do bieżącego śledzenia sytuacji na granicy i wybierania w miarę możliwości mniej obciążonych przejść. Aktualną sytuację można sprawdzić na stronie www.granica.gov.pl.

Według stanu na dzisiaj, szacunkowy czas oczekiwania na rozpoczęcie odprawy granicznej samochodów ciężarowych wynosi:

  • 11 godz. w Dorohusku
  • 12 godz. w Hrebennem
  • 12 godz. w Korczowej
  • 10 godz. w Medyce

Jak wynika z doświadczenia służb granicznych sytuacja zacznie się stabilizować po 24 grudnia.

Ponadto Straż Graniczna uprzedza podróżnych wyjeżdżających z Polski do Ukrainy o wzmożonym ruchu samochodów osobowych oraz autobusów, szczególnie na podkarpackich przejściach granicznych. Powodem jest przedświąteczne nasilenie ruchu obywateli Ukrainy powracających do swojego kraju.

TG

Facebook
Twitter
LinkedIn