Biznes bez barier

2 grudnia 2020. Ukrposzta, Koleje Ukraińskie, Auchan, 1+1 media, Socar, Work.ua oraz inne duże ukraińskie i międzynarodowe firmy podpisały zainicjowaną przez pierwszą damę Ołenę Zełenską deklarację “Biznes bez barier” – czytamy w komunikacie Biura Prezydenta Ukrainy.

Inicjatywa ma na celu wsparcie wszystkich grup społecznie wykluczonych, w szczególności osób niepełnosprawnych, starszych, rodziców z dziećmi poniżej szóstego roku życia, kobiet i młodzieży.

“Każdego dnia tysiące Ukraińców zmagają się z barierami: mają trudności w przemieszczaniu się, korzystaniu z usług, pracy i komunikacji. Aby zaradzić tej sytuacji, zaprosiłam do dialogu przedstawicieli dużych firm, które już wdrażają w swoje procesy biznesowe najlepsze rozwiązania eliminujące bariery. Naszym celem jest usunięcie barier w biznesie” – zaznaczyła Ołena Zełenska.

Pierwsza dama oraz przedstawiciele firm zamierzają jeszcze przed końcem tego roku przedstawić osiągnięcia oraz zaplanować działania eliminujące bariery w biznesie na kolejne lata.

Przystąpić do deklaracji “Biznes bez barier” może każda firma, która wykaże się gotowością do wdrożenia zasad prowadzenia działalności bez barier.

TG

Facebook
Twitter
LinkedIn