30 lat współpracy

26 sierpnia odbędzie się w Warszawie Forum Gospodarcze Polska – Ukraina „Od suwerenności do konkurencyjności. 30 lat współpracy.” W ten sposób Polsko – Ukraińska Izba Gospodarcza chce przypomnieć o tym, że 30 lat temu powstała niepodległa Ukraina.

Forum Gospodarcze Polska- Ukraina uzyskało Patronat Honorowy Prezydenta RP Andrzeja Dudy. W Forum wezmą udział byli Prezydenci RP Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski, były premier Ukrainy i przewodniczący Ukraińskiego Związku Przemysłowców i Przedsiębiorców   Anatolij Kinach, Ambasador Ukrainy w RP Andrij Deszczycia.

– Polska była pierwszym państwem, które uznało suwerenność Ukrainy- mówi prezes Izby Jacek Piechota.- Konsekwencją tego była też współpraca gospodarcza. Dziś Polska jest drugim po Chinach partnerem handlowym Ukrainy, w ubiegłym roku wypierając z tej pozycji Rosję. Jesteśmy na dobrej drodze do osiągnięcia rocznego wolumenu 10 mld dolarów w obrotach handlu zagranicznego pomiędzy Polską i Ukrainą- dodaje Piechota.

  • Udział w Forum możliwy jest po wcześniejszej rejestracji i uzyskaniu akceptacji organizatora- nadal obowiązują bowiem przepisy sanitarne związane z organizacją konferencji. Osoby zainteresowane udziałem proszone są o kontakt z Polsko- Ukraińską Izbą Gospodarczą: info@pol-ukr.com

W forum można też uczestniczyć online: https://forum-gospodarcze-polska-ukraina-30-lat-wspolpracy-online.konfeo.com/en/groups

(Red.)

Facebook
Twitter
LinkedIn