Szybki pociąg Kijów – Warszawa ?

24 sierpnia 2021. Efektem spotkania prezydentów Polski i Ukrainy będzie być może … szybki pociąg na trasie Kijów – Warszawa. Prezydent Andrzej Duda wziął udział w inauguracyjnym szczycie Platformy Krymskiej oraz obchodach 30. rocznicy odzyskania niepodległości przez Ukrainę. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wystąpił z inicjatywą uruchomienia szybkiego pociągu między Kijowem a Warszawą.

Wołodymyr Zełenski wystąpił z inicjatywą rozwoju wspólnych projektów infrastrukturalnych, w szczególności szybkiego pociągu między Kijowem a Warszawą, który będzie korespondował z inicjatywą Trójmorza. Wśród tematów rozmowy znalazły się również kwestie związane z gazociągiem Nord Stream 2.

Prezydent Duda rozpoczął swoje przemówienie w języku ukraińskim. Powiedział m.in., że Polska nie uznaje nielegalnej okupacji oraz aneksji Autonomicznej Republiki Krymu i Sewastopola przez Federację Rosyjską.

Wołodymyr Zełenski podziękował Andrzejowi Dudzie za udział w szczycie i solidarność z narodem ukraińskim. A także za pomoc w zwalczaniu COVID-19, w tym dostarczanie szczepionek przeciwko koronawirusowi.

Foto: president.gov.ua

OT

Facebook
Twitter
LinkedIn