Solidarne wsparcie z Polski

25 sierpnia 2021. Ukraina otrzymała od Polski 650 tysięcy dawek szczepionki AstraZeneca, a także inne środki do walki z koronawirusem.

W Kijowie, w centrum logistycznym „BIOKON”, Prezydent RP Andrzej Duda wziął udział w uroczystości przekazania tej pomocy Ukrainie.

Prezydent RP ma nadzieję, że ten sprzęt pomoże ludziom, ukraińskim lekarzom i personelowi medycznemu. Zaznaczył, że chciałby, aby był to widoczny znak solidarności i przyjaźni, że Polska jest dobrym sąsiadem, który poprze Ukrainę, gdy będzie taka potrzeba.

Prezydent Duda podkreślił, że Polska materializuje swoją solidarność z Ukrainą. Na Ukrainę przybył konwój  21 tirów, w których znajduje się ponad 127 ton sprzętu medycznego, materiałów medycznych i ochronnych oraz sprzętu ratowniczego. Wartość tej pomocy wynosi 18 mln PLN, czyli ponad 4 mln EUR.

„Dziękuję rządowi RP i panu prezydentowi Andrzejowi Dude za wsparcie i pomoc humanitarną udzieloną naszemu krajowi w ramach walki z COVID-19” – napisał minister zdrowia Wiktor Laszko na swoim Facebooku.

Zaznaczono, że szczepionki AstraZeneca zostały już przewiezione do ukraińskich regionów. Sprzęt ochrony osobistej, respiratory, koncentratory tlenu i monitory serca również zostaną dostarczone do placówek medycznych w najbliższych dniach.

Foto: Kancelaria Prezydenta RP

OT

Facebook
Twitter
LinkedIn