Celnicy kierują do Ombudsmana

2 czerwca 2020 roku.  Ukraińska Służba Celna zamieszcza w punktach odprawy celnej informację o możliwościach złożenia wniosku do Rzecznika Praw Przedsiębiorców w Ukrainie i bezpośrednie kontakty do jego biura.

Rada Biznes Ombudsmana i Państwowa Służba Celna Ukrainy są zainteresowane nie tylko ustanowieniem prostych i przewidywalnych zasad kontroli i odprawy celnej, ale także ochroną równych warunków działania w całym kraju. Wspólnie staramy się dostarczać przedsiębiorcom więcej informacji na temat ochrony ich praw i pomagać w tworzeniu nowej kultury w odprawach celnych- czytamy na stronie Rzecznika Praw Przedsiębiorców w Ukrainie.

W celu ochrony praw przedsiębiorców, Państwowa Służba Celna Ukrainy umieszcza w 500 punktach celnych informacje o możliwości złożenia wniosku do Rzecznika Praw Przedsiębiorców w Ukrainie.

“Przez pięć lat naszej pracy od przedsiębiorstw otrzymaliśmy 286 skarg wobec działań organów celnych. Skutecznie opracowaliśmy 67 proc. spraw i pomogliśmy przedsiębiorcom nie tylko chronić swoje prawa, ale także zwrócić około 23 mln hrywien” – powiedziała Tetiana Korotka, Zastępczyni Biznes Ombudsmana w Ukrainie.

(SZ)

Facebook
Twitter
LinkedIn