Mniej lotów z Iwano-Frankiwska i Winnicy

19 kwietnia 2021. Ukraińskie linie lotnicze UIA wykreśliły z rozkładu loty z Iwano-Frankiwska i Winnicy do Alicante, Walencji i Warszawy. Loty na tych trasach nie odbywały się od ponad roku.

Jak podaje Avianews, Szef Państwowej Administracji Lotniczej Ukrainy Ołeksandr Bilczuk podpisał zarządzenie unieważniające prawa Ukraine International Airlines (UIA) do trzech międzynarodowych tras z Iwano-Frankowska i Winnicy.

Poinformowano, że UIA dobrowolnie zrzekły się praw. Loty z Iwano-Frankiwska do Alicante odbywały się do czterech razy w tygodniu, z Iwano-Frankiwska do Walencji oraz z Winnicy do Warszawy – trzy razy w tygodniu. W praktyce lotów na tych trasach nie było od ponad roku. Gdyby UIA chciały zachować prawa do nich, mogłyby mieć problemy podczas konkursu na połączenie w innych kierunkach.

Państwowa Administracja Lotnicza Ukrainy bierze pod uwagę, w jaki sposób korzystają z wcześniej uzyskanych praw. To kryterium stanowi jedną trzecią wszystkich punktów, jakie można uzyskać w konkursie.

W związku z tym linie lotnicze stopniowo pozbywają się praw do kierunków, których nie obsługują lub nie planują obsługiwać w najbliższej przyszłości.

W przypadku lotów do Hiszpanii i Polski wszystkie ograniczenia dotyczące liczby lotów i linii lotniczych zostały zniesione kilka lat temu. Zatem w razie potrzeby każda ukraińska linia lotnicza może uzyskać prawo do lotów do tych krajów w nieograniczonych ilościach.

OT

Facebook
Twitter
LinkedIn