Octobus z BlaBlaCar

22 kwietnia 2021. Największy na świecie serwis wspólnych przejazdów dla osób podróżujących na długich dystansach kupuje ukraińską firmę softwarową, zajmującą zarządzaniem przewozami autobusowymi Octobus.

Według BlaBlaCar, dzięki współpracy z Octobusem, przewoźnicy autobusowi będą mogli stworzyć własną stronę internetową i aplikację mobilną do sprzedaży online, a także własne call center do sprzedaży telefonicznej oraz aplikację mobilną dla kierowców i pracowników.

Założyciel i dyrektor generalny Octobus Iwan Kirow uważa, że dla przewoźników autobusowych system pozostanie niezależnym narzędziem do zarządzania zapasami i procesami biznesowymi, przy czym obecni partnerzy BlaBlaCar będą mogli korzystać z usługi za darmo.

• Octobus to platforma chmurowa, która umożliwia przewoźnikom autobusowym automatyzację procesów biznesowych, od sprzedaży i marketingu po analizy, księgowość i zarządzanie flotą.

• BlaBlaCar – największa na świecie platforma do podróży samochodowych (strona internetowa i aplikacja mobilna na iOS i Android), która łączy pasażerów i oficjalne przejazdy autobusem. Od kwietnia 2021 roku liczba użytkowników BlaBlaCar w 22 krajach przekracza 90 milionów.

OT

Facebook
Twitter
LinkedIn