Najdrożsi menedżerowie Ukrainy

2 lipca 2021. Portal The Page opublikował ranking „TOP-30 najlepiej opłacanych menedżerów ukraińskich firm prywatnych 2021”.

Liderami rankingu trzeci rok z rzędu są generalni dyrektorzy firm Rinata Achmetowa: Maksym Timczenko – DTEK i Jurij Ryżenkow – „Metinvest” z miesięcznymi stawkami prawie 60 tys USD. Biorąc pod uwagę premie, odszkodowania i inne dodatki, ostateczna kwota może być znacznie większa.

W pierwszej piątce znaleźli się również James North z Ferrexpo z miesięcznym dochodem 50 tys.USD, Igor Gutsal z Optima-Farm – 40 tys. USD i Oleg Gez z Ukrnafty- 40 tys. USD.

Wynagrodzenia osób sklasyfikowanych w rankingu mieszczą się głównie w przedziale 20-30 tys. USD miesięcznie.

Wictoria Łucenko, prezes Auchan Retail Ukraine zamyka ranking z pensją 10 tys. USD miesięcznie.

Tegoroczny ranking ocenia poziom dochodów menedżerów najwyższego szczebla z 300 największych prywatnych firm w Ukrainie.

Ołeksij Komliczenko, partner w firmie HR Odgers Berndtson Ukraine ocenił, że w 2021 r. oferty wynagrodzeń dla menedżerów nie zmieniły się znacząco. Mimo lockdownu, menedżerowie nieustannie poszukują nowych rozwiązań zapewniających dalszy rozwój biznesu. Tak więc lockdown nie tylko nie zmniejszył, ale zwiększył ich obciążenie pracą i odpowiedzialnością.

W 2021 r. niektóre firmy zdecydowały się na obniżenie stałej części wynagrodzenia dla menedżerów i zwiększyły komponent bonusowy. Niektóre z nich zmieniły kolejność wypłat: premie mogą teraz wypłacać nie na koniec roku, ale kwartalnie.

Eksperci uważają, że w Ukrainie utrzyma się tendencja do obniżania stałej części wynagrodzenia do 30 proc. całkowitej kwoty wypłat.

OT

Facebook
Twitter
LinkedIn