Certyfikaty covidowe w Ukrainie

30 czerwca 2021. Ministerstwo Transformacji Cyfrowej poinformowało o rozpoczęciu beta testów covidowych certyfikatów w aplikacji Diia.

Beta testy oznaczają zaangażowanie osób, które będą sprawdzały funkcjonalność i niezawodność aplikacji i mają pomóc w udoskonaleniu oprogramowania przed wdrożeniem go do powszechnego użytku.

Mychajło Fedorow, Wicepremier i Minister Transformacji Cyfrowej Ukrainy poinformował, że certyfikat covidowy jest dokumentem w Dija, który potwierdzi status szczepień w Ukrainie, w UE i innych krajach. Będzie działać jak każdy inny dokument w aplikacji, jego ważność będzie można zweryfikować za pomocą kodu QR.

Ukraina bierze pod uwagę wymagania EU Digital COVID Certificate Komisji Europejskiej i Smart Vaccination Certificate Światowej Organizacjі Zdrowia (WHO).

Beta testy rozpoczną się 1 lipca, wszyscy testerzy będą mieli dostęp do aplikacji przez 48 godzin. Mogą w nich uczestniczyć Ukraińcy, którzy ukończyli cykl szczepień COVID-19 (otrzymali 2 dawki) na terenie Ukrainy.

OT

Facebook
Twitter
LinkedIn