Kulinarna współpraca

5 lipca 2021. Podpisano porozumienia o współpracy między Lublinem i Równem o promowaniu dziedzictwa kulinarnego i kulinarnych marek obu miast.

Jak podały biura prasowe Rady Miejskiej w Równem i Urząda Miasta Lublin, 29 czerwca podczas międzynarodowej konferencji „Dziedzictwo Kulturalne od Kuchni w Lublinie” przedstawiciele Lublina i Równego podpisali porozumienie o współpracy.

„Współpraca bliskich geograficznie i kulturowo regionów to wspaniała okazja dla wymiany doświadczeń i podnoszenia świadomości w zakresie niematerialnego dziedzictwa. Mamy jednak świadomość, że realizacja projektu przypadła na bardzo trudny czas dla całej gospodarki, a zwłaszcza branży gastronomicznej, która najmocniej odczuła skutki lockdownu. Tym bardziej więc podjęte w ramach projektu działania, związane z tworzeniem strategii rozwoju kulinarnej marki turystycznej Lublina mogą realnie wesprzeć odbudowę rynku i jego rozwój. Odkrywanie dziedzictwa kulinarnego to nowoczesny sposób na poznawanie miejsca i doświadczanie go poprzez lokalne smaki w wydaniu lokalnych restauratorów” – skomentowała Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Porozumienie przewiduje też współpracę w dziedzinie turystyki. Przewidziano wymianę doświadczeń w dziedzinie turystyki i prowadzenie wspólnych seminariów, konferencji o tematyce turystycznej.

  • Projekt „Dziedzictwo kulturalne od kuchni – promocja tradycji kulinarnych oraz profesjonalizacja oferty gastronomicznej Lublina i Równego” od 1 lutego 2020 roku realizowany przez Lublin oraz Równe w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina 2014–2020.

OT

Facebook
Twitter
LinkedIn