Брюссель: ТАК для польського щиту

26 травня 2020 р. Європейська комісія затвердила 25 травня 2020 р. польську програму позик для підтримання ліквідності для великих підприємств, які постраждали від спалаху пандемії коронавірусу, загальною вартістю 2,2 мільярда євро (10 млрд злотих). Позикою, яка охоплена програмою допомоги, можуть скористатися також фірми з українським капіталом, утворені в Польщі.

Це головні елементи так званого щиту допомоги.

  • Програма позик є частиною більш широкої програми, так званого фінансового щиту для великих підприємств.
  • Програма допомоги була підготовлена в юридичних рамках державної допомоги, опрацьованих і прийнятих Європейською комісією в березні 2020 р.
  • Підприємства, які планують клопотати про допомогу в формі позики, повинні направляти відповідні заяви до Польського фонду розвитку, який займається розподілом коштів.
  • Позики мають надаватися на дуже вигідних умовах процентування.
  • Програма допомоги скерована, головним чином, до великих підприємств, однак вона буде також доступна для деяких малих та середніх підприємств, які відповідають певним додатковим критеріям.

Як інформує Голова Польського фонду розвитку, Польща чекає ще на два рішення Європейської комісії щодо пільгових позик і інструментів капіталу для великих фірм, загальною вартістю 7,5 млрд злотих кожна.

Як інформує заступниця голови Європейської Комісії Маргрет Вестагер: «Програма субсидійованих Польщею кредитів розміром 2,2 млрд євро уможливить Польщі подальшу підтримку фірм, які постраждали від пандемії коронавірусу. Цей засіб допоможе підприємствам задовольнити їхні безпосередні потреби щодо ліквідності і продовжувати діяльність, розпочати проєкти і утримати працевлаштування під час і після спалаху епідемії»

Як інформує Голова Польського фонду розвитку, Польща чекає ще на два рішення Європейської комісії щодо пільгових позик і інструментів капіталу для великих фірм, загальною вартістю 7,5 млрд злотих кожна.

Загалом до цього часу Польський фонд розвитку виплатив фірмам в рамках програм допомоги приблизно 36 млрд злотих. Ці програми фінансуються випусками облігацій. Орієнтована загальна вартість допомоги, наданої в рамках програм підтримки, має становити 100 млрд злотих.

Войцех Пілат

Facebook
Twitter
LinkedIn