Diia nie uległo hakerom

13 września 2021. Hakerzy jeszcze nie znaleźli luk w aplikacjach Diia. Wkrótce zostanie wprowadzona nowa funkcjonalność:  ostrzeżenie o oszustwach bankowych.

Mychajło Fedorow, Wicepremier i Minister Transformacji Cyfrowej Ukrainy powiedział, że „białym hakerom”, działającym za przyzwoleniem administratora Diia, nie udało się jeszcze wykryć luki w systemie.

Konkurs na zbadanie podatności Diia na ataki hakerskie trwa i będzie trwał. stałe. Przypomnijmy, że Ministerstwo Transformacji Cyfrowej Ukrainy uruchomiło projekt Bug Bounty dla „białych hakerów” w celu znalezienia luk w aplikacji mobilnej Diia o łącznej puli nagród 35 tys. USD.

Pierwszy etap został przeprowadzony w grudniu 2020 r, drugi – rozpoczął się 27 lipca 2021 r. Ministerstwo organizuje go przy wsparciu Amerykańskej Agencji ds. Rozwoju Międzynarodowego (USAID).

Fedorow dodał, że po aktualizacji, aplikacja Diia będzie ostrzegać użytkowników przed sprawdzeniem historii kredytowej banku. Czyli, jeśli ktoś spróbuje zaciągnąć pożyczkę w banku, użytkownik Diia otrzyma powiadomienie, że sprawdzane są informacje o nim, że ktoś, sprawdza jego historię kredytową.

Ukraińcy, którzy nie mają smartfonów lub dostępu do Internetu, mogą korzystać z usług Diia w lokalnych ośrodkach świadczenia usług administracyjnych, w których są specjalnymi miejscami do „samoobsługi cyfrowej”.

OT

Facebook
Twitter
LinkedIn