Nowy minister rolnictwa

24 marca 2022. Rada Najwyższa Ukrainy odwołała Romana Leszczenkę ze stanowiska ministra polityki rolnej i żywności, i wyznaczyła Nikołaja Solskiego na jego miejsce.

Za kandydaturą  Solskiego głosowało 294 deputowanych ludowych.

Kim jest Nikołaj Solski?

To jeden z założycieli Ukraińskiego Holdingu Rolnego, który obejmuje kilka przedsiębiorstw rolnych w regionie Czernihowa. Jest prawnikiem.

W wyborach w 2019 roku wszedł do Rady Najwyższej z listy Sługi Ludu- partii politycznej założonej przez Wołodymyra Zełenskiego.  Stał na czele Komitetu Rady Najwyższej ds. Polityki Rolnej i Gruntowej. Był jednym z autorów ustawy o rynku gruntów.

Wczoraj Rada Najwyższa otrzymała wniosek o dymisję dotychczasowego ministra Romana Leszczenki. Oficjalnie nie wiadomo jeszcze, dlaczego zdecydował się na rezygnację.

Nieoficjalnie, z kręgów politycznych, redakcja eDIALOG dowiedziała się, że rezygnacja Leszczenki nie wynika ze sporów czy walki „na górze”, ma osobisty charakter.

Leszczenko objął stanowisko ministra 17 grudnia 2020 roku, kiedy to reaktywowano Ministerstwo Polityki Rolnej i Żywności, które po wcześniejszych zmianach włączono do innego resortu gospodarczego.

(Red.)

Facebook
Twitter
LinkedIn