Wzmocnienie Ukroboronpromu

7 czerwca 2021. Mija tydzień od posiedzenia nowo powołanej rady nadzorczej Ukroboronpromu. Na jej czele stanął Tymofij Myłowanow.

Ekonomista, były wicepremier i minister rozwoju gospodarczego, doradca szefa Biura Prezydenta Ukrainy, prezydent Kijowskiej Szkoły Ekonomicznej pozostaje więc wpływową osobą w ekipie prezydenta Wołodymyra Zełenskiego. Prezydent i premier Denys Szmyhal, 13 maja, wspólnie uczestniczyli w uroczystości otwarcia nowego budynku Kijowskiej Szkoły Ekonomicznej. Prezydent Zełenski mówił wtedy, że „aczkolwiek nowy budynek Szkoły jest imponujący, to najważniejsza jest w nim atmosfera i potencjał tych inteligentnych ludzi, którzy zebrali się tutaj, aby zmienić kraj na lepsze, tworząc możliwości wysokiej jakości edukacji.”

Reforma Ukroboropromu jest koniecznością ekonomiczną i polityczną, gdyż Ukraina de facto znajduje się w stanie konfliktu zbrojnego.

„Reforma Ukroboronprom umożliwi jak najszybsze przywrócenie przedsiębiorstw a państwowego kompleksu obronno- przemysłowego do społeczności gospodarczej.  Spowoduje to automatyczne otwarcie dostępu do kapitału, inwestycji i międzynarodowego transferu technologii”- powiedział Myłowanow.

O planach reformy holdingu producentów uzbrojenia i wyposażenia wojskowego pisaliśmy wielokrotnie. Czas na fakty.

(Red.)

Facebook
Twitter
LinkedIn