Relokacja IT do Lwowa

30 listopada 2020. We Lwowie uruchomiono stronę internetową „Relocate to Lviv” dla informatyków i firm, które chciałyby przenieść się do Lwowa. Do miasta zapraszani są w szczególności specjaliści z Białorusi.

Strona „Relocate to Lviv” powstała z inicjatywy Urzędu Miasta Lwowa i firmy informatycznej KindGeek. Prezes KindGeek Anton Skrypnyk powiedział, że ma wielu znajomych, którzy przenieśli się do Lwowa z USA, Szwajcarii i innych krajów. Zagraniczni informatycy przenosząc się do Lwowa mieli trudności z adaptacją do życia codziennego, na rynku nieruchomości, przy zakładaniu kont bankowych i td. Dlatego zainicjowano stworzenie strony internetowej, która ma pomóc zagranicznym specjalistom, chcącym przenieść się w Ukrainę.

Na stronie można znaleźć :

  • listę dokumentów, które należy przygotować, aby przenieść firmę lub informatyka;
  • działania- krok po kroku- związane z przeniesieniem firmy, w tym przygotowanie dokumentów założycielskich, państwowa rejestracja firmy, otwarcie rachunku bankowego i upoważnienie dyrektora firmy;
  • informacje o możliwych opcjach wynajmu, szpitalach;
  • szczegółowe porady dotyczące przeprowadzki do Lwowa i informacje o mieście;
  • listę partnerów, którzy są gotowi pomóc poczuć się komfortowo w Ukrainie;
  • formularz, poprzez wypełnienie którego można uzyskać wszystkie niezbędne informacje.

Informacje są dostarczane w prostym i zrozumiałym formacie w języku angielskim.

  • Ministerstwo Transformacji Cyfrowej Ukrainy zaprezentowało Projekt „IT Relocate Belarus”, który zapewnia wsparcie informacyjne białoruskim informatykom do pracy w Ukrainie. Szczegóły projektu można znaleźć tutaj.

2 października 2020 roku opublikowano Dekret Prezydenta Ukrainy nr 420/2020 „O niektórych środkach przyciągania przedsiębiorców, wysoko wykwalifikowanych specjalistów będących obywatelami Republiki Białorusi”.

OT

Facebook
Twitter
LinkedIn