1570 nowych  Starlinków z Polski

10 listopada 2022. Wicepremier, minister transformacji cyfrowej Mychajło Fedorow poinformował, że do Ukrainy dotarło 1570 nowych terminali Starlink, podarowanych przez Polskę. 

Fedorow przypomniał, że od lutego Ukraina otrzymała ponad 20 000 Starlinków, z czego 5000 terminali pracuje dzięki pomocy polskiego rządu.

Ostatnia dostawa z Polski, dzięki internetowi satelitarnemu, umożliwi pracę administracji cywilnej na wyzwolonych terytoriach Ukrainy. Część Starlinków z Polski dostarczy Internet pracownikom i klientom Ukrzaliznyci.

„Jest to szczególnie ważne teraz, ponieważ mamy problemy z elektrycznością z powodu rosyjskich ataków rakietowych. Podczas przerw w dostawie prądu operatorzy komórkowi i dostawcy Internetu nie pracują w niektórych regionach. Dlatego zapewnimy krajowi publiczne punkty WI-FI, w których ludzie będą mogli pozostać w kontakcie”- Fedorow napisał na LinkedIn.

Dostawę 1570 terminali internetowych zrealizowała za darmo ukraińska firma logistyczna  ZAMMLER GROUP, należąca do Polsko – Ukraińskiej Izby Gospodarczej.

(Red.)

 

Facebook
Twitter
LinkedIn