Ukraińcy zapłacą bitcoinami

10 sierpnia 2021. W Ukrainie będzie można płacić bitcoinami. Przygotowuje się odpowiednie przepisy. Wkrótce drugie czytanie projektu ustawy o obrocie krypto walutami wirtualna hrywną w parlamencie.

Ołeksandr Borniakow, wiceminister transformacji cyfrowej ds. rozwoju IT, ogłosił, że Ukraińcy będą mogli płacić kryptowalutami. Ponadto właściciele takich aktywów będą mogli legalnie je wymienić lub zadeklarować.

Prawne uregulowanie zapewni wiele korzyści posiadaczom kryptowalut. Ich majatek będzie lepiej chroniony. Nie można wykluczyć, że przypadki oszustw będą się zdarzały, ale w klasycznym obrocie przy użyciu tradycyjnych środków płatniczych też nie można ich całkowicie wykluczyć.

Oczekuje się, że wprowadzeniu do normalnego obrotu kryptowalut pojawi się rynek usług pośrednictwa w tym zakresie, płacenia, przechowywania i wymiany.

Zwiekszą się również gwarancje dla nabywców kryptowalut, ponieważ niektóre giełdy kryptowalut będą mogły uzyskać pozwolenie na działalność w kraju. Będą podlegały systemowi kontroli i monitoringu

OT

Facebook
Twitter
LinkedIn