Kryptowaluta dla Dynamo Kijów

8 stycznia 2021. Klub piłkarski Dynamo Kijów współpracuje z firmą Moonwalk, działającą w technologii blockchain, w celu opracowania wewnętrznej kryptowaluty dla kibiców. Posłuży ona do zakupu towarów i usług klubowych, zacieśni więzy kibiców ze swoją drużyną.

Wprowadzenie kryptowaluty zaplanowano na początek 2021 r . Jak będzie ona działała?

  • Tokeny cyfrowe mogą być używane do rozliczeń na stadionie i na rynku cyfrowym. „Zarabiać” je mozna na interakcjach z zespołem, na przykład poprzez działania w mediach społecznościowych.
  • Klubowa kryptowaluta będzie zintegrowana z systemem płatności mobilnych dla rozliczeń zarówno online, jak i offline. Aby jeszcze bardziej przyciągnąć kibiców, klub pobierze opłatę za udział w szeregu wydarzeń i za kupno markowych towarów wyłącznie za pomocą cyfrowych tokenów.

Ocenia się, że w warunkach zamkniętych stadionów piłkarskich w czasie pandemii, taki system zwiększy dochody klubu piłkarskiego. Do kryptowaluty, oprócz samego Dynamo, dołączą także partnerzy i sponsorzy klubu.

Moonwalk to firma blockchain, która umożliwia markom tworzenie własnej gospodarki cyfrowej. Moonwalk ma siedziby w Nowym Jorku i Londynie.

OT

Facebook
Twitter
LinkedIn