Ukraińskie silniki do tureckich dronów

28 lipca 2021. Turecki producent bezzałogowych statków powietrznych Baykar Makina ogłosił zamiar zainstalowania ukraińskich silników we wszystkich nowych dronach bojowych.

Haluk Bayraktar- dyrektor generalny spółki, poinformował o planach zainstalowania silników ukraińskiego producenta w bezzałogowych, bojowych statkach powietrznych. Bayraktar nie wykluczył możliwości produkcji bojowo-rozpoznawczych bezzałogowych statków powietrznych w Ukrainie. Wskazywał, że wszystko zależy od Ukrainy- jeśli Ukraina będzie zainteresowana produkcją takich dronów, Turcja jest gotowa do współpracy.

Silniki do Bayraktar Akinci dostarcza państwowe zaporożskie biuro konstruktorskie Iwczenko-progres, które powinno również dostarczyć silniki do nowego drona Bayraktar MIUS. Do listopada 2020 r. turecka firma używała silników Motor Sicz w bezzałogowych, bojowych aparatach latających Bayraktar TV2.

Kilka bezzałogowych statków powietrznych Bayraktar TV2 jest na wyposażeniu Sił Zbrojnych Ukrainy, zostały już przetestowane. W sumie Ukraina zamierza kupić do 50 tych dronów.

Zdjęcie: Wikipedia

OT

Facebook
Twitter
LinkedIn