Zysk z wagonów VIP

2 grudnia 2020. Ukrzaliznycia obwieściła, co zamierza zrobić z wagonami VIP i wagonem radzieckiego komisarza Kaganowicza.

Zdaniem Prezesa UA Wołodymyra Żmaka, wagony VIP, które były już wyśmiewane w sieciach społecznościowych, zostaną zamienione w „muzea luksusu” i nie tylko.

Ukrzaliznycia posiada zarówno zabytkowy wagon Kaganowicza (Michaił Kaganowicz – ludowy komisarz przemysłu obronnego ZSRR i przemysłu lotniczego ZSRR), jak i wagony VIP “w stylu Pszonki” (Wiktor Pszonka – b. prokurator generalny Ukrainy z czasów prezydenta Janukowycza, który lubował się w luksusie). Ukrzaliznycia zastanawia się, co z nimi zrobić. Pomysłów jest kilka: muzeum historii UZ z wagonu Kaganowicza, zaś wagony VIP używać jako „powóz dla nowożeńców”, luksusowe muzeum, hipsterski bar.

Ukrzaliznycia zwraca uwagę, że wypożyczalnia wagonów VIP przynosi firmie zysk. Nastąpił bowiem wzrost liczby zamówień na przewozy wagonami VIP.

Można zamówić usługę transportu w wagonie VIP na 5 dni roboczych przed odjazdem pociągu, składając pisemny wniosek. Za każdy zamówiony wagon specjalny, pobierana jest opłata jak za 11 dorosłych pasażerów według taryfy wagonu sypialnego z dwuosobowymi przedziałami „SV” właściwej dla kategorii pociągu.

Opracował Dariusz Kostrzębski

Facebook
Twitter
LinkedIn