Ukrzaliznyca i NABU o współpracy

31 października 2020. Ukrzaliznycia zaostrza walkę z korupcją i nadużyciami. Wołodymyr Żhmak, Prezes Zarządu SA Ukrzaliznyci, oraz Artem Sytnyk, Dyrektor Narodowego Biura Antykorupcyjnego Ukrainy podpisali memorandum o współpracy i wymianie informacji między stronami.

Dokument został podpisany w celu zapobiegania i przeciwdziałania korupcji kryminalnej i innym przestępstwom będącym przedmiotem śledztwa Biura Narodowego. „Podkreślam, że walka z korupcją w UZ jest jednym z moich głównych priorytetów. Zero tolerancji dla korupcji to gwarancja na drodze do zyskownej i odnoszącej sukcesy firmy” – powiedział Wołodymyr Żhmak.

W ramach współpracy z NABU przewiduje się między innymi udzielanie informacji w celu szybkiego i bezstronnego rozpatrzenia informacji o przestępstwach korupcyjnych i innych czynach karalnych wykrytych przez Ukrzaliznycię.Ponadto Ukrzaliznycia prowadzi obecnie zakrojoną na szeroką skalę kontrolę działalności firmy w ostatnich latach, zainicjowaną przez nową kadrę kierowniczą. Koleje ujawniły już kilka schematów korupcyjnych i zgłosiły je organom ścigania.

Na podstawie informacji prasowej Ukrzaliznyci

opracował Dariusz Kostrzębski

Facebook
Twitter
LinkedIn