Nowe połączenia autobusowe z Ukrainy

21 października.2020.  Od 5 listopada z Ukrainy rozpoczną się trzy nowe trasy przewoźnika autobusowego FlixBus. Michał Lehman, dyrektor FlixBus w Ukrainie, w Polsce i krajach bałtyckich, poinformował o tym podczas konferencji prasowej.

Kijów- Warszawa- Szczecin i Czerniowce-Warszawa staną się dwoma nowymi liniami w pełni zgodnymi z „zielonymi” standardami FlixBusa. Połączenia wykonywane będą odpowiednio z częstotliwością 2 i 3 razy w tygodniu.

Pierwsza z tych tras będzie obsługiwana przez partnera FlixBusa- firmę FOP Sergey Sherstyuk, druga – przez „IV-Auto”.

Trzecia zapowiedziana trasa to Lwów-Ostrawa. Obsługiwana będzie przez polskiego partnera FlixBusa – ASIK. Rejsy te będą realizowane 2 razy w tygodniu.

W tych autobusach dla pasażerów FlixBusa sprzedawana będzie tylko część miejsc, które zostaną oznaczone specjalnymi naklejkami.

Według Lehmana na takich trasach jest zwykle 15-20 miejsc FlixBus, ale ze względu na ograniczenia kwarantanny ich liczba może się zmniejszyć. Jak wyjaśnił dyrektor firmy na Ukrainie, w Polsce i krajach bałtyckich, zgodnie z wymogami polskiego rządu, operator nie może sprzedać więcej niż 50 proc. miejsc w autobusie.

Ten sam wymóg dotyczy wszystkich międzynarodowych tras FlixBus.

Dariusz Kostrzębski

Facebook
Twitter
LinkedIn