Chmielnicki wspiera IT i przedsiębiorczość w szkołach

17 września 2020 r. Pilotażowy projekt K.Fund School Wasyła Chmielnickiego w szkołach w Charkowie, Czerkasach i Krzyworogu ma na celu popularyzację zawodów związanych z programowaniem i przedsiębiorczością.

Zdaniem prezes K.Fund Lidii Paszczuk rozwijanie przedsiębiorczości i umiejętności programowania ma kluczowe znaczenie dla dzisiejszych uczniów.

Projekt przeznaczony jest dla uczniów klas 8-11. Podpisano już porozumienia o współpracy ze szkołami. K.Fund pomoże wyposażyć sale komputerowe, opłacić pracę nauczycieli i ekspertów.

W pierwszym etapie w programach z obszarów „Przedsiębiorczość” i „Programowanie” zajęcia prowadzone będą w wybranych placówkach edukacyjnych poza godzinami lekcyjnymi.

Zadaniem K.Fund jest rozwijanie projektu i pozyskiwanie nowych partnerów do realizacji.

Obecnie partnerami K.Fund School są: publiczna organizacja „Oswitoria”, Ucode Akademia Informatyczna, firma Lenovo oraz centrum edukacyjne Startup Ukraine. Zapewniają obsługę administracyjną, techniczną i metodologiczną programu.

K.Fund Wasyła Chmielnickiego powstał w celu wspierania projektów w dziedzinie edukacji i ekonomii. Jego firma UFuture rozwija nowe projekty biznesowe, w tym innowacyjne parki UNIT.City w Kijowie i Charkowie, LvivTech.City we Lwowie; park przemysłowy “Biała Cerkiew” oraz zakład produkcji nowoczesnych instalacji elektrycznych “Plank Electrotechnic”.

OT

Facebook
Twitter
LinkedIn