Więcej podatków od jednoosobowych firm

8 września 2020 r. Stale rosną wpływy do ukraińskiego budżetu z podatków płaconych przez jednoosobowych przedsiębiorców. W ostatnich ośmiu latach wpływy z tego tytułu zwiększyły się 24 – krotnie.

W Ukrainie prawie dwa miliony przedsiębiorców prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą. Średnio każdy z nich w ubiegłym roku wpłacił do budżetu średnio 13 tys. UAH (1USD- 27,85 UAH). Całkowite dochody budżetu wyniosły w tym okresie 25 mld UAH. Takie dane zostały opublikowane na platformie „Opendatabot”.

W ciągu ośmiu lat wpływy podatkowe od tych przedsiębiorców do budżetu wzrosły 24-krotnie. A w ostatnich dwóch latach o 10 mld UAH.

Liczba indywidualnych przedsiębiorców rośnie średnio o 7 tys. Miesięcznie. Około 20 tys. jest otwieranych, a ok. 13 tys. zamykanych. W tej chwili zarejestrowanych jest 1,9 miliona osób fizycznych jako przedsiębiorców.

Na uwagę zasługuje fakt, że w ostatnich pięciu latach obserwuje się tendencję do wzrostu liczby kobiet w biznesie. W 2016 r.  było 43,7 proc. kobiet-przedsiębiorców, a dwa lata później ten procent wzrósł do 45 proc.

OT

Facebook
Twitter
LinkedIn