Buławy 30. lecia

Podczas Baltic Busines Forum, 15 maja 2023 roku wręczono Buławy 30.lecia Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej. Nagrody dla osób, które zostawiają swój znaczący, konstruktywny wkład polsko- ukraińskie relacje gospodarcze.

Oto pierwsi nagrodzeni Buławami w roku 30. lecia działalności naszej Izby. Uhonorowanie zasłużonych osób planujemy też po Walnym Zgromadzeniu Izby, pod koniec czerwca 2023 roku.

Janusz Żmurkiewicz– Prezydent Miasta Świnoujścia. Ojciec sukcesu tego miasta, które w czasie 15 lat jego prezydentury stało się perłą Bałtyku. W swoim działaniu udowadnia, że na Świnoujściu mocno opiera się jeden z wierzchołków współpracy w Regionie Adriatyk Bałtyk- Morze Czarne.  Dzięki jego zaangażowaniu nawiązano partnerstwo z Truskawcem, Świnoujście aktywnie też wspiera ukraińskich uchodźców.

Ewa Piłat – to buława dla Ewy i całego zespołu Kancelarii Piłat i Partnerzy, która od kilkunastu lat pomaga w działaniach Izby i naszych firm członkowskich.

Stanisław Wziątek– Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego. Dziś samorządowiec, wcześniej poseł, jeszcze wcześniej samorządowiec. Zawsze skuteczny, wrażliwy na potrzeby społeczne, wspierający Polsko-Ukraińską Izbę Gospodarczą.

Marek Kłoczko– Prezes Krajowej Izby Gospodarczej. Ponad 30 lat temu inicjował powstanie naszej Izby. W ubiegłym roku doprowadził do powołania razem z naszą Izbą, Funduszu Pomocy Ukrainie. Fundusz udziela wsparcia humanitarnego w Ukrainie i w Polsce.

Jacek Obara – prezes Foreign Personnel Service. To buława dla prezesa i całego zespołu agencji, która od pięciu lat jest wspóliderem społecznej kampanii PUIG – Partnerstwo i Zatrudnienie. Reprezentuje izbę w regionie wielkopolskim.

Anatolij Kinach – Prezes Związku Przemysłowców i Przedsiębiorców Ukrainy. Jako minister gospodarki, wicepremier i premier Ukrainy pozostawił trwały dorobek w polsko- ukraińskiej współpracy gospodarczej. Związek, kierowany przez Anatolija Kinacha jest partnerem w większości projektów naszej Izby.

Profesor, Premier, Prezes NBP, Europoseł Marek Belka – za wszystko, co robi dla Ukrainy i dla Polski.  Za jego czas poświęcony Polsko- Ukraińskiej Izbie Gospodarczej i naszym, czasem nieuczesanym, pomysłom.

Rafał Dutkiewicz – za żelazną logikę dialogu i współpracy na rzecz przyszłości, prezentowaną w czasie 18 lat prezydentury Wrocławia, miasta z pogranicza polsko- ukraińskiej trudnej, ale wspaniałej historii.

Andrij Maksysko – Hlibny dar, Rada, Kozacka Rada, Koblevo, Marengo to marki alkoholi z Grupy Bayadera. Andrij Maksysko wprowadził je na polski i włoski rynek, jeszcze bardziej zbliżając nas do Ukrainy.

Artur Nizioł – przedsiębiorca, człowiek z pomysłami i energią, od lat jeden z najaktywniejszych członków Rady Izby. Inicjator współpracy PUIG z Izbą Gospodarczą Energetyki i Ochrony Środowiska.

Facebook
Twitter
LinkedIn