Mandaty wracają do aplikacji

10 marca 2023. W aplikacji Diia przywrócono możliwość zapłacenia mandatu za naruszenia przepisów ruchu drogowego, zarejestrowane przez automatyczny system kamer.

Wcześniej w aplikacji Diia kierowca otrzymywał powiadomienia „push”, wskazujące, że system kamer zarejestrował wykroczenie jego auta.  Właściciel pojazdu mógł od ręki zapłacić mandat za pomocą kilku kliknięć. 

Służba prasowa Diia zapewnia, że „wszystkie grzywny za okres, w którym usługa była niedostępna, zostaną pobrane”. System nagrywający naruszenia przepisów cały czas gromadził dane i teraz przekazuje te „zaległości” do aplikacji Diia. To opóźnienie, które wielu kierowcom dawało płonne nadzieje na uniknięcie mandatów, wynikało ze zmiany beneficjentów opłat. Kiedyś mandaty opłacano na jeden rachunek, teraz- w wyniku zmian w prawie- te środki będą trafiały do budżetów lokalnych. Stąd potrzeba aktualizacji rachunków i zmian w aplikacji.

  • Od 2 lutego mieszkańcy Kijowa mogą natychmiast otrzymać kod QR do odbioru odholowanego samochodu, dzięki integracji aplikacji Kyiv Digital i Diia.

(Red.)
Photo by Caspar Rae on Unsplash

Facebook
Twitter
LinkedIn