Sieć POWER BANKING

2 stycznia 2023. Ponad 1000 oddziałów bankowych może działać nawet w czasie blackoutu. Czternaście banków ważnych systemowo dla Ukrainy, w tym polski KredoBank, utworzyło wspólną sieć, w której wszystkie placówki są wyposażone w alternatywne źródła energii i zapasowe kanały komunikacji, mają zwiększony pobór gotówki i dodatkowy personel.

To inicjatywa Narodowego Banku Ukrainy. Jego prezes Andrij Pyszny powiedział: „Rząd i administracja lokalna realizują projekt wsparcia naszych obywateli poprzez stworzenie sieci punktów niezwyciężoności. Banki, ze swojej strony, chronią front finansowy, a ich zadaniem jest zapewnienie ciągłości usług bankowych. Wspólna sieć bankowa jest unikalnym projektem i przykładem konsolidacji oraz partnerstwa ukraińskich banków. Bankowcy zgodzili się wybrać nie rywalizację, ale codzienną koordynację i wymianę doświadczeń, abyśmy razem skutecznie opierali się wyzwaniom wojny”.

W warunkach blackoutu w oddziałach sieci POWER BANKING zagwarantowane są następujące usługi:

  • wypłata gotówki (w bankomatach lub przy kasie);
  • płatności, transfer środków (w kasie lub w terminalach samoobsługowych);
  • wymiana walut (jeśli w kasie jest waluta gotówkowa) ;
  • konsultacje menedżerów w kwestiach finansowych.

Ponadto w oddziałach sieci POWER BANKING wprowadzono roaming krajowy bankomatów. Jego celem jest zapewnienie Ukraińcom możliwości wypłaty zwiększonej ilości gotówki z bankomatu dowolnego banku sieci.

(Red.)

 

Facebook
Twitter
LinkedIn