Paczka dla rodziny z Ukrainy w Lubelskim

9 grudnia 2022. „Paczka dla rodziny z Ukrainy”- akcja pomocowa zorganizowana dzięki hojności Polskiej Izby Gospodarczej w Japonii ( PCCIJ)- dotarła do Lublina oraz gmin Jabłonna i Niedrzwica Duża.

249 paczek żywnościowych (ok. 2800 kg) przekazanych zostało potrzebującym wsparcia ukraińskim rodzinom.

W Lublinie to głównie osoby, które starają się usamodzielnić – wynajmują mieszkania, wysyłają dzieci do szkoły i podejmują pracę. To samotne kobiety z dziećmi, czasem z cudzymi, matki z dziećmi niepełnosprawnymi, kobiety, które sprowadziły w ostatnim czasie do Polski swoich starszych rodziców, osoby nadal borykające się z traumą wojny i jednocześnie z dniem codziennym. Utrzymanie się w innym kraju, to dla większości ogromny wysiłek, związany z wieloma wyrzeczeniami. Otrzymanie paczek żywnościowych to znacząca pomoc. Dla uchodźców ważna także jest świadomość, że mimo upływu czasu nie są pozostawieni sami sobie.

Gmina Jabłonna – osoby mieszkające w ośrodku w Skrzyniach, w większości osoby starsze, niepełnosprawne oraz rodziny z dziećmi.

Gmina Niedrzwica Duża – osoby mieszkające w Krężnicy Jarej, najczęściej matki z dziećmi, także niepełnosprawnymi, rodziny – nawet 4-pokoleniowe.

Organizatorem akcji pomocowej jest Polsko – Ukraińska Izba Gospodarcza. Partnerem projektu w województwie lubelskim jest Fundacja Inicjatyw Menedżerskich we współpracy ze Stowarzyszeniem Wspierania Inicjatyw Społecznych.

(Red.)

Facebook
Twitter
LinkedIn