GENERATORY NADZIEI

23 listopada 2022. Przewodnicząca Parlamentu Europejskiego Roberta Metsola i Dario Nardella, burmistrz Florencji i przewodniczący stowarzyszenia dużych miast europejskich Eurocities, zainicjowali kampanię „Generatory Nadziei”. 

Generatory pomogą utrzymać podstawowe obiekty w Ukrainie, dostarczając energię szpitalom, szkołom, zakładom wodociągowym, ośrodkom pomocy, schroniskom, sieci telekomunikacyjnej i innym.

Podczas konferencji prasowej zapowiadającej kampanię przewodnicząca PE Roberta Metsola wezwała „wszystkie miasta, miasteczka i regiony w całej Europie do przyłączenia się do kampanii Generatory Nadziei. Razem możemy naprawdę coś zmienić”.

Burmistrz Florencji Dario Nardella zapowiedział:

 „Na dorocznym spotaknaiu Eurocities w Wiedniu, w przyszłym tygodniu, przedstawimy szczegółowo inicjatywę ponad 80 miastom uczestniczącym w projekcie. Jako burmistrzowie, moi koledzy i ja znamy znaczenie usług lokalnych. Ogłaszając to bezpośrednie wezwanie do działania, aby miasta zjednoczyły się i pomogły Ukrainie poprzez przekazanie generatorów i transformatorów, możemy sprawić, że miasta Ukrainy będą w stanie zarządzać swoim codziennym życiem w najlepszy możliwy sposób.

Musimy działać natychmiast. Nadchodzi zima, nie ma elektryczności i gazu, nie ma czasu do stracenia”.

(Red.)

Facebook
Twitter
LinkedIn