Wyszywanka z Bayraktarem

14 sierpnia 2022. „W Ukrainie Bayraktar stał się prawdopodobnie najbardziej znaną marką w kraju, w tym ze swoją piosenką, hymnem i kanałem radiowym. Ostatnim tego przykładem jest ta wyszywanka”- napisał Prezes Międzynarodowej Asocjacji Ukraińsko-Tureckiego Biznesu Burak Pehlivan ( za LinkedIN ).

„Tradycyjnie haftowana koszula Ukrainy, wyszywanka, jest haftowana wzorami, które uważa się za chroniące użytkownika przed złymi mocami, i dron Bayraktar jest haftowany na tej nowo tkanej koszuli”- napisał nasz przyjaciel B. Pehlivan, uczestnik wielu Baltic Business Forum.

Ze swej strony eDIALOG przypomina, że Międzynarodowy Dzień Wyszywanki – święto zapoczątkowane w Ukrainie przez studentów uniwersytetu w Czerniowcach w 2007 roku-obchodzone jest zawsze w trzeci czwartek maja.

  • Tydzień temu poinformowano, że tureckie drony bojowe Bayraktar będą wytwarzane także w Ukrainie. Właściciel Bayraktar założył w Ukrainie własną spółkę ukraińską, ona z kolei kupiła działkę, opracowano też projekt samego zakładu. W produkcji możliwe jest wykorzystanie ukraińskich komponentów. Współpraca turecko – ukraińska w przemyśle obronnym zaczęła się przed rosyjską agresją.

(Red.)

 

Facebook
Twitter
LinkedIn