Ukraińcy „ciepło” przyjęli rosyjskich bandytów

28 lutego 2022. Piąty dzień wojny Rosji z Ukrainą. Siły zbrojne i obrona terytorialna dzielnie walczą z rosyjskim okupantem. Cywile również przyczyniają się do uniemożliwienia terrorystom osiągnięcia ich celów.

Ukraińcy masowo zapisują się do jednostek samoobrony terytorialnej. Jest tak wielu kandydatów, że nowe przyjęcie zostało czasowo zawieszone: od chłopców i dziewcząt, którzy zgłosili się do obrony, przyjmują podania i obiecują oddzwonić, gdy zajdzie taka potrzeba.

Ludność cywilna też walczy z okupantem. Właściciele sklepów wylewają alkohol z butelek, aby dać wolontariuszom puste butelki do zrobienia „koktajli Mołotowa”. Ukraińscy bezdomni również zbierają butelki i przynoszą je wolontariuszom, aby przygotować śmiertelną miksturę. Przynosi to skutki. Tak więc w regionie Charkowa prosta kobieta spaliła wrogi czołg: rzuciła w niego koktajlem Mołotowa, po czym maszyna się zapaliła.

W rejonie Czernihowa zwykli ludzie wyszli na ulice i zdołali zatrzymać wrogi sprzęt wojskowy. Nie odważając się drażnić ludności cywilnej, Rosjanie wyskoczyli z czołgów i uciekli do lasu, po czym zostali złapani i zabici przez miejscowych. A w Nowej Kachowce, w regionie Chersoniu, Cyganie naprawdę ukradli Rosjanom czołg.

Przedsiębiorczy Ukraińcy próbują wykorzystać ustawiony w szeregu sprzęt wroga. Tak, zdarzają się zdjęcia, na których widać, że ludzie przyczepiają do traktorów sprzęt i przewożą go na własne podwórka lub próbują wykorzystać w gospodarstwie części z rosyjskich pojazdów wojskowych.

Aby zdezorientować najeźdźców, miejscowa ludność usuwa tabliczki z nazwami miast i wsi. Zamiast tego przyklejają znaki z nieprzyzwoitymi napisami: „Do Rosji – na ch…”. Podobne napisy można zobaczyć i na inteligentnych elektronicznych tablicach informacyjnych we wszystkich ukraińskich miastach.

Ukraińcy masowo przesyłają pieniądze ukraińskiej armii. Wielu obywateli nie zdążyło wydać „tysiąca Zełenskiego”, naliczonego za szczepienie, a banki maksymalnie ułatwiły wysyłanie tych środków na potrzeby ukraińskich sił zbrojnych. W efekcie, w ciągu 3 dni Ukraińcy przekazali armii ponad 1,1 mld UAH.

Terroryści Putina jechali na Ukrainę, czekając na ciepłe przyjęcie. To właśnie dostali – choć nie w takim sensie, na jaki liczyli. Według najnowszych szacunków straty personelu rosyjskich wojsk wynoszą 4500 osób. Jednym z najczęstszych żartów w mediach społecznościowych jest to, że „Rosjanie pojechali na ukraińską ziemię. Ale mówiliśmy wam tysiąc razy – nie NA, ale W”.

Wiktoria Czyrwa

Facebook
Twitter
LinkedIn