Ukrzaliznycia jedzie na zakupy

6 października 2021. Ukrzaliznycia planuje zakup 80 nowych pociągów podmiejskich i regionalnych do 2026 roku.  1 października firma ogłosiła przetarg w systemie Prozorro.

W komunikacie prasowym zaznaczono, że UZ rozpoczyna „najbardziej ambitną odnowę floty pociągów podmiejskich i regionalnych w latach niepodległości Ukrainy”. Wartość tych zakupów wyniesie ponad 31,4 mld UAH. Podano też, ze tabor podmiejskich pociągów jest zużyty w 90 proc.

60 zakupionych pociągów będzie zaangażowanych w projekty City Express, a kolejnych 20 będzie kursowało na istniejących i nowych trasach regionalnych.

Zapytania o oferty handlowe, będące zaproszeniem do przetargu, skierowano do „wiodących światowych producentów”: Siemensa, Stadlera, Alstomu, bydgoskiej Pesy, Skody i Zakładów Przewozowych Kriukov.

Ukrzaliznycia przyjmuje zgłoszenia do przetargu do 1 listopada 2021 roku. Aukcja odbędzie się 7 grudnia 2021 roku. Uwagi i wyjaśnienia od potencjalnych uczestników aukcji w Prozorro przyjmowane są do 20 października. Dostawy pociągów planowane jest partiami do 2026 roku.

W przygotowaniu wymagań technicznych uczestniczyli specjaliści UZ, przedstawiciele wiodących międzynarodowych i ukraińskich producentów oraz specjaliści z Deutsche Bahn Regio. To kolejny już przejaw doradztwa Deutsche Bahn dla Ukrzaliznyci.

(Red.)

Facebook
Twitter
LinkedIn