Współpraca UZ i Deutsche Bahn

16 sierpnia 2021. Ukrzaliznycia podpisała umowę z  Deutsche Bahn Engineering & Consulting na doradztwo w przygotowaniu poprawy efektywności energetycznej i utworzeniu nowego systemu zarządzania energią. Na ten cel EBOiR przekazał Ukrzaliznyci dotację w wysokości 370 tys. EUR.

Serwis prasowy UZ, powołując się na p.o. prezesa spólki Ołeksandra Kamyszyna, podaje że UZ  stworzy plan inwestycyjny na rzecz podniesienia efektywności energetycznej, zgodnie z zobowiązaniami w ramach współpracy z Europejskim Bankem Odbudowy i Rozwoju (EBOiR) w ramach projektu elektryfikacji kierunku kolejowego Dołyńska – Mikołajów – Kołosiwka.

Kamyszyn zauważył, że umowa została już podpisana i wkrótce planuje rozpocząć współpracę z niemieckim doradcą, który w ciągu 1,5 roku ma przygotować plan inwestycyjny efektywności energetycznej z ustalaniem priorytetów działań. Zostaną również opracowane zalecenia i mapa drogowa w celu uzyskania certyfikatu ISO 50001, powstanie też  nowy system zarządzania energią w Ukrzaliznyci.

Do realizacji umowy EBOiR udzielił Ukrzaliznyci dotację w wysokości około 370 tys. EUR, która w pełni pokrywa kwotę płatności za usługi konsultanta.

Konsorcjum DB Engineering & Consulting GmbH zostało wskazane przez konsultanta Ukrzaliznyci na podstawie wyników przetargu zgodnego zasadami i procedurami EBOiR.

Minister infrastruktury Ołeksandr Kubrakow zapowiedział możliwość dalszego zaangażowania DB w procesy zarządcze UZ.

OT

Facebook
Twitter
LinkedIn