Ukrzaliznycia ruszyła do Chin

29 września 2021. Wczoraj z kijowskiego terminalu „Liski” wyruszył pierwszy pociąg kontenerowy w historii niepodległej Ukrainy z ładunkami eksportowymi na trasie Ukraina – Chiny.

Jak informowaliśmy Chiny są największym partnerem handlowym Ukrainy. Odprawiając pierwszy zestaw kontenerowy, minister infrastruktury Ołeksandr Kubrakow podkreślił, że zwiększenie zdolności przewozowych transportu intermodalnego w kierunku krajów azjatyckich to ważne zadanie dla rządu, zwłaszcza dla programu Wielkie Budownictwo.

W połowie września, z Chin do Ukrainy dotarł już 50. pociąg kontenerowy z importowanym ładunkiem. Transporty z Chin do Ukrainy ruszyły w czerwcu 2020 roku.

Wcześniej przez terytorium Ukrainy przejechało 10 tranzytowych pociągów kontenerowych z Chin do UE.  28 września 2021 r.  wyruszył pierwszy pociąg kontenerowy z ukraińskim ładunkiem do Chin.

Pociąg składa się z 43 kontenerów o długości 40 stóp załadowanych drewnem. W drodze do miasta Xi’an pociąg pokona prawie 10 000 km przez terytorium czterech krajów, przybliżony czas podróży wynosi 18 dni.

(Red.)

Facebook
Twitter
LinkedIn