Certyfikat ICDL potwierdzi umiejętności IT

15 czerwca 2021. Ukraina wprowadza międzynarodowy certyfikat umiejętności komputerowych ICDL. Zajmuje się tym Ukraińskie Stowarzyszenie Specjalistów IT.

ICDL (International Computer Driver Licence) to system, który pozwala certyfikować umiejętności obsługi komputera zgodnie z międzynarodowym standardem. Proces sprawdzania wiedzy zawiera zadania teoretyczne i praktyczne.

Certyfikat ICDL przydaje się przy rekrutacji na uczelnie w wielu krajach, przy zatrudnianiu w prywatnych firmach, podczas szkoleń i sprawdzania wiedzy urzędników służby cywilnej.

Ukraina jest uczestnikiem programu ECDL / ICDL od 2003 roku. W kraju działa sieć centrów testowych, w których można uzyskać potwierdzenie umiejętności.

Zostanie utworzony cyfrowy system uczenia się składający się z 22 modułów szkoleniowych, które obejmują wszystkie niezbędne kompetencje cyfrowe, zgodnie z europejską wizją. Testy i certyfikaty ICDL będą przeprowadzane dla różnych grup ludności.

W Europie ICDL był wcześniej znany jako ECDL (European Computer Driver Licence). W 2019 r. p wprowadzono system ICDL Identity, który połączył ECDL i ICDL.

UNESCO uznaje ICDL jako przykład międzynarodowych ram kompetencji. Jakość i reputacja ICDL opiera się na ponad 20-letnim doświadczeniu w dostarczaniu programów certyfikacyjnych. Certyfikat ICDL jest dostępny w ponad 100 krajach. Jest to sieć ponad 20.000 centrów testowych, które przeprowadziły ponad 70 milionów testów dla 16 milionów ludzi na całym świecie.

OT

Facebook
Twitter
LinkedIn