PrivatBank do podziału?

1 czerwca 2021. W przyszłości PrivatBank może zostać sprywatyzowany, a w tym celu rozważana jest opcja podziału banku. O tym poinformował Minister Finansów Ukrainy Sergiej Marczenko – podaje finbalance.com.ua.

„Jesteśmy gotowi rozmawiać o prywatyzacji PrivatBanku. Ale trzeba rozumieć, że obciążenia związane z poprzednimi właścicielami i ewentualne procesy sądowe nie pozwalają nam na znalezienia poważnego inwestora instytucjonalnego dla tej instytucji. Dlatego rozważana jest opcja ewentualnego podziału” – powiedział minister. Dodał, że obecnie toczy się dyskusja na ten temat i póki co nie ma żadnej koncepcji, ani kierunku działań. Na tym etapie rząd jedynie ocenia możliwości i czeka na poprawę sytuacji na rynku.

Jak pisał wcześniej portal edialog.media, zgodnie z planami rządu i Narodowego Banku Ukrainy (NBU), PrivatBank wkrótce zostanie wystawiony na sprzedaż.

W ocenie NBU prywatyzacja PrivatBanku, który obejmuje swym zasięgiem 20 proc. ukraińskiego rynku bankowego, zainteresuje najbardziej prestiżowych międzynarodowych inwestorów, w tym ze Stanów Zjednoczonych i UE. Ten bank jest wiodącym w Ukrainie bankiem detalicznym, mocno osadzonym w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw.

TG

Facebook
Twitter
LinkedIn