Zmiany w Gabinecie Ministrów

17 maja 2021. Władysław Kryklij złożył rezygnację ze stanowiska ministra infrastruktury. Ihor Petraszko złożył rezygnację ze stanowiska ministra rozwoju gospodarczego, handlu i rolnictwa. Natomiast premier przesłał do Rady Najwyższej oświadczenie o rezygnacji ministra zdrowia Maksyma Stiepanowa.

Tak więc tym tygodniu Rada Najwyższa Ukrainy rozpatrzy nie tylko ustawy, ale zajmie się zmianami kadrowymi w rządzie.

Informacje o zmianach potwierdziła deputowana Julia Griszina, która kieruje tymczasową komisją śledczą Rady Najwyższej Ukrainy ds. Kontroli i oceny stanu Ukrzaliznyci. „W poniedziałek o 19:00 odbędzie się spotkanie frakcji (Sługa Ludu- red.). Rozważymy sprawy personalne. Do parlamentu wpłynęły wnioski o rezygnację ministra rozwoju gospodarczego, handlu i rolnictwa Ihora Petraszki oraz ministra infrastruktury Władysława Kryklija” – napisała na swoim kanale informacyjnym Griszina.

Deputowana dodała też, że w miejsce Władysława Kryklija na stanowisko ministra infrastruktury rozważana jest kandydatura Aleksandra Kubrakowa, który obecnie jest szefem Ukrawtodoru. Inne źródła podają, że następcą Ihora Petraszki ma być Ołeksij Lubczenko, szef Państwowej Służby Podatkowej. Kandydatem na nowego ministra zdrowia ma być Wiktor Liaszko, główny lekarz Ukrainy.

Natomiast deputowany Aleksiej Gonczarenko napisał na Telegramie, że powołanie nowych ministrów planowane jest na czwartek.

Na podstawie informacji Centrum Strategii Transportowych opracował Dariusz Kostrzębski

Facebook
Twitter
LinkedIn