Dwugłos o Medwedczuku

14 maja 2021. Wiktor Medwedczuk znajduje się w areszcie domowym, ale nie musi udzielać wywiadów, by przypominać o sobie. Jest na „ustach” prezydentów Ukrainy i Rosji.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przekazał swój komentarz portalowi focus.ua. Napisał: „Po raz pierwszy od wielu lat liczba oligarchów na Ukrainie nie wzrosła, ale spadła. <<Minus>> Medwedczuk. Został pozbawiony możliwości korzystania z aktywów medialnych i majątku państwowego, wykorzystywanego ze szkodą dla kraju. Będzie więcej <<minusów>> , dopóki wszyscy oligarchowie nie staną się po prostu wielkimi biznesmenami.”

Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin, w czasie spotkania Rady Bezpieczeństwa, powiedział: „ Najwyraźniej, i to jest bardzo smutne, Ukraina powoli, ale z pewnością zamieniła się w jakieś przeciwieństwo Rosji, w sensie antyrosyjskim”. Prezydent Putin odniósł się dalej do sprawy swego kuma Wiktora Medwedczuka. Zdziwił się, że nie reagują zachodni partnerzy i przytoczył opinię Medwedczuka, dla którego postawione zarzuty są „próbą oczyszczenia pola politycznego”.

(Red.)

Facebook
Twitter
LinkedIn