Ukrzaliznycia w kwietniu na plusie

12 maja 2021. W kwietniu 2021 roku Ukrzaliznycia wypracowała 35 mln UAH zysku.

„Po upływie 12 miesięcy notujemy pierwszy miesiąc rentowności. Niestety kryzys w gospodarce światowej i ukraińskiej, który rozpoczął się w marcu ubiegłego roku, pandemia koronawirusa i zmniejszenie ruchu od dawna zahamowały rozwój Ukrzaliznyci, ale odwróciliśmy ten negatywny trend” – powiedział. p.o. szefa UZ Iwan Jurik.

Według Jurika wynik ten został osiągnięty dzięki wdrożeniu operacyjnego planu antykryzysowego, bez podnoszenia taryf przewozowych czy zmniejszania obciążeń podatkowych spółki.

Dodał również, że pomimo trudnego 2020 roku Ukrzaliznycia pozostała jednym z największych i najbardziej rzetelnych podatników – w 2020 roku przekazała do budżetów wszystkich szczebli i funduszy ponad 25 mld UAH.

Zatwierdzony skonsolidowany plan finansowy Ukrzaliznyci na rok 2021 przewiduje całkowite przychody spółki w wysokości 93 mld UAH i znaczne inwestycje w modernizację taboru i infrastruktury.

·  Międzynarodowa agencja ratingowa Fitch Ratings umieściła długoterminowy rating kredytowy Ukrzaliznyci na liście Rating Watch Negative (RWN) ze względu na ograniczoną płynność.

OT

Facebook
Twitter
LinkedIn