W co inwestować zdaniem szefa EBI

11 maja 2021. Szef przedstawicielstwa Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI) w Ukrainie Jean-Erik de Zagon uznał przemysł spożywczy i IT najbardziej atrakcyjnymi dla inwestycji w Ukrainie.

Według de Zagona, w Ukrainie jest wiele obiecujących sektorów. Ukraińska gleba jest „jedną z najlepszych, jeśli nie najlepszą na świecie”, co jest warunkiem wstępnym rozwoju przemysłu spożywczego. Ale Ukraina powinna robić coś więcej niż uprawiać zboże – przejść do bardziej złożonych produktów. Mogą to być produkty ekologiczne. Są odpowiednie warunki (słońce, woda, gleby), więc można iść w kierunku ekologicznych, przyjaznych środowisku produktów.

De Zagon stwierdził również, że sektor IT jest „bardzo silny” i inwestorzy również powinni zwrócić na to uwagę.

Na uwagę zasluguje też „zielona gospodarka”. EBI jest gotowy pomóc władzom Ukrainy w jej rozwoju , tym bardziej, że  czuje  wsparcie ze strony rządu.

Głównymi priorytetami EBI w Ukrainie są również projekty infrastrukturalne, energetyka i sektor prywatny.

  • Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) zwiększył swoje inwestycje w Ukrainie w zeszłym roku o 50 proc. w porównaniu z 2019 r. EBI w 2020 r. zainwestował ponad 1 mld EUR, podnosząc wartość swych inwestycji w Ukrainie do 7,5 mld EUR.

OT

 

Facebook
Twitter
LinkedIn