W Celestynowie i w Bydgoszczy dla Ziemi

12 kwietnia 2021. W weekend rozpoczęła się akcja „Greening of the Planet”. W ciągu jednego dnia na całej Ziemi posadzono milion drzew! Polska też zajęła zajęła miejsce na mapie tej akcji.

10 kwietnia, w lesie w Celestynowie wysadzono 1500 drzewek. Pomocy udzieliły Lasy Państwowe. Ambasada Ukrainy posadziła symboliczny dla Ukrainy krzew kaliny, a także 30 drzew. W innej lokalizacji, w Bydgoszczy, posadzono ponad 1000 drzew.

Weronika Marczuk, liderka akcję „Greening of the Planet” w Polsce skomentowała: „Nie spodziewałam się, że z kilku godzin sadzenia pozostaniemy na prawie cały dzień, a z planowanych 200 sadzonek dojdziemy do 1500. Nie wiem jak wytrzymałam ten wysiłek, pod koniec już nie czułam pleców, nóg, ale za to czułam, że żyję, że robimy coś fantastycznego, że te drzewka za jakiś czas będą ważną częścią lasów i płucami Warszawy. Jestem ogromnie wdzięczna moim kolegom i koleżankom, którzy dziś pracowali z nami w Celestynowie, a szczególnie Lasom Państwowym i Nadleśnictwu Celestynów za umożliwienie przeprowadzenia akcji i wspaniałą opiekę”.

Do akcji dołączyły się, m.in., Ambasada Ukrainy w RP, Polsko- Ukraińska Izba Gospodarcza, Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy, Konsulat Honorowy Ukrainy w Bydgoszczy, Fundacja Krzewienia Kultury i Turystyki „Nad Rzeką”.

Przypominamy, że edycja akcji „Greening the Planet” trwa do 22 kwietnia.

OT

Facebook
Twitter
LinkedIn