Sprawiedliwość na nowej platformie

6 kwietnia 2021. Trzy rejestry Ministerstwa Sprawiedliwości Ukrainy przeniesiono do nowego systemu elektronicznego.

Denys Maluśka – minister sprawiedliwości Ukrainy poinformował, że trzy rejestry ministerstwa zostały przeniesione z 32-bitowej platformy Unity Base na nową, 64-bitową platformę Unity Base Justice x64. Zmiany dotyczą Państwowego rejestru praw własności do nieruchomości, Państwowego rejestru obciążeń majątku ruchomego, Zautomatyzowanego systemu postępowania egzekucyjnego. Maluśka zaznaczył, iż przejście na nowe oprogramowanie oznacza znaczny wzrost produktywności, zwiększoną tolerancję błędów i nowoczesne narzędzia informatyczne. Za techniczne kwestie zmian odpowiada państwowe przedsiębiorstwo Krajowe Systemy Informacyjne.

Komunikat Maluśki spotkał się z szeregiem negatywnych komentarzy na Facebooku.. Użytkownicy skarżyli się na błędy i problemy techniczne nowego systemu, co przekłada się na znaczące wydłużenie lub uniemożliwienie prac z rejestrami. Maluśka przeprosił za niedogodności i zapewnił, że trwają prace nad naprawą tych błędów.

  • Wcześniej informowaliśmy o tym, że Ministerstwo Sprawiedliwości Ukrainy uruchomiło program sprzedaży ponad 100 więzień na terenie całej Ukrainy oraz projekt dot. płatnych celi o podwyższonym komforcie. Więcej o tym w artykule „Więzienia na sprzedaż”.

Valentyn Honcharenko

Facebook
Twitter
LinkedIn