Szukają dyrektora Ukrspirta

29 marca 2021. Napisały o tym wszystkie ukraińskie agencje informacje i wiele portali: o godz. 18:00 w dniu 9 kwietnia upłynie termin złożenia dokumentów w konkursie na  stanowisko dyrektora przedsiębiorstwa państwowego „Ukrspirt”, największego producenta alkoholu w Ukrainie.

Nie wiadomo, czy do konkursu zgłosi się pełniący obowiązki dyrektora Siergiej Bleskun. Na Facebooku zachęcał kandydatów słowami: „zapraszam wszystkich, którzy czują siłę i możliwość zwiększenia konkurencji! Nie wstydź się i złóż dokumenty. Niech wybiorą najlepszych z najlepszych!”

Jak Ministerstwo Rozwoju Gospodarczego, Handlu i Rolnictwa opisało warunki, które ma spełnić dyrektor „Ukrspirtu”?

  • Pełne wykształcenie wyższe (nie niższe niż tytuł magistra lub równoważne) w szczególności ze specjalizacją „finanse”, „gospodarka”, „zarządzanie”, „administracja przedsiębiorstwa”, „nauki matematyczne”, „nauki inżynierskie”, „rachunkowość i audyt”, „prawo”.
  • Co najmniej 5. letnie doświadczenie na wyższych stanowiskach kierowniczych.
  • Nienaganna reputacja, wysokie standardy etyczne i świadomość prawna, profesjonalizm, uczciwość, odpowiedzialność, bezstronność, umiejętność komunikowania się.
  • Kandydat nie może być notowany w rejestrach skazanych.
  • Znajomość ustawodawstwa Ukrainy, a także znajomość rynku Ukrainy i rynku globalnego w zakresie produktów „Ukrspirtu”.
  • Doświadczenie we wdrażaniu i optymalizacji procesów produkcyjnych i biznesowych, doświadczenie w budowaniu systemów zarządzania.
  • Biegła znajomość języka ukraińskiego i angielskiego.
  • Kandydat nie może prowadzić działalności konkurencyjnej w stosunku do profilu „Ukrspirt”, nie może też być osobą, wobec której rząd Ukrainy zastosował jakiekolwiek sankcje.
  • Na korzyść kandydata wpłynie doświadczenia zdobyte w przemyśle spożywczym oraz w firmach międzynarodowych i na rynkach międzynarodowych.

Zdolności produkcyjne „Ukrspirtu” to 3,6 mln hektolitrów destylatów w ciągu roku. Fundusz Mienia Państwowego planuje sprywatyzować 41 gorzelni, które są częścią przedsiębiorstwa państwowego „Ukrspirt”, oraz 37 innych zakładów „Ukrspirtu”. Wpływy z 20 aukcji prywatyzacyjnych w 2021 roku wyniosły 1,26 mld UAH. Planowane wpływy z prywatyzacji części „Ukrspirta” w 2021 roku to 2 mld UAH.

Skoro o polityce kadrowej w sektorze napojów alkoholowych, to warto zwrócić uwagę na innego ogłoszenie. Prywatna Grupa Bayadera ogłosiła nabór na stanowisko dyrektora sprzedaży w Internecie. Bayadera jest, m.in., właścicielem marki wina KOBLEVO.

(Red.)

Facebook
Twitter
LinkedIn