35 mln USD dla startupu Preply

11 marca 2021. Założona przez Ukraińców platforma edukacyjna Preply uzyskała jako startup 35 mln USD na rozwój. Środki zostały przyznane w ramach tzw. rundy.

Runda jest jedną ze ścieżek finansowania inwestycji startupów. W tym przypadku środki pochodzą z funduszy venture capital Owl Ventures i Full in Partners przy udziale Point Nine Capital, Hoxton Ventures, EduCapital, All Iron, Diligent Capital i Evli Growth Partners oraz kilku aniołów biznesu, w tym Przemysława Gacka, współtwórcy Grupy Pracuj.

Preply został założony w 2013 roku. 35 mln USD to kilkakrotnie więcej niż wcześniej pozyskane przez tę firmę środki, np. w marcu 2020 r. Preply zebrał 10 mln USD.

Preply – platforma internetowa, która skupia ponad 40 tys. nauczycieli uczących 50 języków. Uczniowie znajdują się w 180 krajach.

Ze względu na popularność nauki online podczas pandemii, a także technologie stosowane w nauczaniu, firma zwiększyła ostatnio liczbę aktywnych uczniów i korepetytorów. Średnia liczba zakupionych lekcji przez jednego ucznia wzrosła o 16 proc.

W biurach firmy w Kijowie i Barcelonie pracuje 250 pracowników 36 narodowości.

Jak zauważył dyrektor generalny Preply Kirill Bigai, pozyskane środki zostaną przeznaczone na zwiększenie personelu. Plany firmy obejmują również rozwój projektów B2B i wzmocnienie pozycji na rynkach Europy Zachodniej i Ameryki Północnej, dywersyfikację działań medialnych i marketingowych w celu zbudowania światowej marki.

OT

Facebook
Twitter
LinkedIn