Wzrost handlu elektronicznego

20 stycznia 2021. Ukraina znajduje się w pierwszej dziesiątce krajów o największym procentowo wzroście handlu elektronicznego w 2020 roku.

Według globalnego indeksu Payoneer, Ukraina wykazała znaczny wzrost przychodów z handlu elektronicznego podczas pandemii, zwłaszcza w drugim i trzecim kwartale 2020 roku.

Pierwsza dziesiątka krajów o najwyższych rocznych wskaźnikach wzrostu przychodów to: Chiny, USA, Hongkong, Korea Południowa, Wielka Brytania, Ukraina (szósta pozycja), Wietnam, Izrael, Indie i Japonia.

Łączna wartość fizycznych towarów i usług zakupionych przez Ukraińców w Internecie w 2020 r. wyniosła 107 mld UAH, czyli o 41 proc. więcej niż w 2019 r.

W skali globalnej liczba odwiedzin internetowych platform handlowych wzrosła o 37 proc.

Na początku pandemii sprzedawcy doświadczali trudności związanych z problemami na światowych rynkach, takimi jak zmniejszona produkcja i zakłócenia w dostawach. Ci, którzy szybko poruszali się w zmienionych realiach, byli w stanie wielokrotnie zwiększać obroty. Rozwój branży e-commerce umożliwił przedsiębiorcom wejście na nowe rynki i pozyskanie nowych klientów.

OT

Facebook
Twitter
LinkedIn