Ukraińskie koła w Deutsche Bahn

1 grudnia 2020. Ukraińska firma przemysłowa Interpipe zrealizowała pierwszą dostawę kół kolejowych do szybkich pasażerskich pociągów niemieckiego operatora kolejowego Deutsche Bahn.

– To niezwykle ważne zlecenie i doskonała okazja do wpisania się na listę dostawców kolei szybkich przewozów pasażerskich. Rynek europejski stawia bardzo rygorystyczne wymagania takim produktom, a firmy zajmujące się produkcją i naprawą wagonów preferują dostawców już sprawdzonych. Deutsche Bahn otwiera nowe perspektywy przed działem kolejowym Interpipe – skomentował Aleksander Garkowyj, dyrektor działu produktów kolejowych Interpipe.

Specjaliści ukraińskiego przedsiębiorstwa samodzielnie opracowali całą technologię produkcji – od projektu konstrukcji i składu chemicznego po gotowe koło.

Interpipe informuje w swoim serwisie prasowym, iż od dłuższego czasu współpracuje z Deutsche Bahn, ale po raz pierwszy do niemieckiego koncernu trafiają koła do pasażerskich pociągów dużych prędkości. „Firma jest jednym z liderów na rynku europejskim w segmencie kół kolejowych do wagonów towarowych. Dwa na trzy wagony towarowe w Europie mają nasze koła. Ponadto firma Interpipe dostarczała już produkty kołowe do podmiejskiego transportu pasażerskiego”.

Koła pasażerskie do pociągów dużych prędkości są złożonym produktem o wysokiej precyzji. Aby zmniejszyć obciążenie szyn spowodowane tarciem kół, nakładane są surowe wymagania na ich wskaźniki plastyczności, a także na charakterystykę wytrzymałościową i konstrukcję pod względem parametrów geometrycznych: muszą one mieć otwory w tarczy i wytoczony otwór piasty.

Interpipe wcześniej dostarczył pierwszą w historii dostawę kół kolejowych do Tajlandii – dla pociągów szybkiego metra naziemnego w Bangkoku.

We wrześniu poinformowano, że firma zainwestowała 15 mln dolarów w nową linię, która zwiększy produkcję kół kolejowych dla segmentu pasażerskiego.

Interpipe to ukraińska firma przemysłowa, producent bezszwowych rur i kół kolejowych. Produkty firmy dostarczane są do ponad 80 krajów świata poprzez sieć biur sprzedaży zlokalizowanych na kluczowych rynkach WNP, Bliskiego Wschodu, Ameryki Północnej i Europy. W 2019 roku Interpipe sprzedał 798 tys. ton wyrobów gotowych, w tym 203 tys. ton wyrobów kolejowych. Produkty kolejowe sprzedawane są pod marką KLW. Interpipe zatrudnia 11 tysięcy osób. W 2019 roku Spółka przekazała do budżetów wszystkich szczebli 3,25 mld UAH.

Na podstawie informacji prasowej Interpipe opracował Dariusz Kostrzębski

 

Facebook
Twitter
LinkedIn