Ukrzaliznycia na szlaku Chiny-Ukraina-UE

4 listopada 2020. Jak poinformowała służba prasowa UZ, w niedługim czasie Ukrzaliznycia podpisze długoterminowe kontrakty z trzema firmami na przewozy kontenerowe do Europy i Azji.

Zaawansowane są negocjacje z PKP Cargo Connect, niemieckimi DHL i BTLC Germany- UZ będzie operatorem ich ruchu tranzytowego na ukraińskim odcinku trasy UE – Chiny.

Wraz z polskim PKP Cargo Connect UZ będzie realizować przewozy kontenerowe z ukraińskich stacji do Polski. Ponadto towary te będą dostarczane w całej UE.

Umowa z DHL przewiduje przewozy kontenerów na terenie całej Ukrainy z usługą pod klucz na terminalach Liski.

We współpracy z BTLC Germany ładunki będą transportowane na trasie Chiny – Ukraina – UE i z powrotem.

Do końca 2020 roku UZ planuje codziennie przewozić 1 mln ton ładunków.

Warto wiedzieć, że:

  • 6 czerwca br. Stowarzyszenie Międzynarodowych Spedytorów Ukrainy ogłosiło, że niemiecka firma logistyczno-transportowa HHLA International GmbH utworzy własnego operatora kolejowych przewozów kontenerowych w Ukrainie.
  • 9 czerwca br. do Kijowa przybył pierwszy pociąg kontenerowy na trasie Chiny-Ukraina. Wcześniej przez terytorium Ukrainy przejeżdżało 10 tranzytowych pociągów kontenerowych z Chin do UE.
  • 22 października br. pierwszy pociąg kontenerowy z Chin przyjechał do Kijowa na trasie Chiny-Kazachstan-Rosja-Białoruś-Ukraina.

Na podstawie informacji IA LIGABIZNESINFORM ( www.liga.net )

Opracował: Dariusz Kostrzębski

Facebook
Twitter
LinkedIn